ОСНОВНІ НАПРЯМИ НАУКОВОЇ РОБОТИ КАФЕДРИ

«Охорона праці та безпека життєдіяльності»

Для підприємств, організацій

  • розробка комплексних заходів щодо підвищення рівня охорони праці на робочих місцях підприємств, організацій різних форм власності та видів економічної діяльності;
  • оцінка ризиків в галузі охорони праці та техногенної безпеки;
  • розробка нормативно-правових актів (інструкцій), що діють в межах підприємства, організації;
  • розробка колективних та індивідуальних засобів захисту від дії небезпечних та шкідливих виробничих факторів;
  • оцінка рівня безпеки та розробка шляхів покращення умов праці на робочих місцях, обладнаних комп’ютерами

Для невиробничої сфери

  • оцінка рівнів безпеки в житлових приміщеннях будинків за факторами інсоляції (освітлення), мікроклімату, шуму;
  • оцінка стану повітряного середовища на прибудинковій території за фактором шуму;
  • розробка комплексних заходів по захисту житлових помешкань й прибуткової території від запиленості й загазованості від промислових, транспортних й інших джерел.

Також кафедра надає інформаційну підтримку загальноосвітнім навчальним закладам у проведенні заходів з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, викладачі кафедри здійснюють виїзні тренінги на базі шкіл задля висвітлення питань безпеки школярів в умовах повсякденної діяльності та у надзвичайних ситуаціях.

Кафедрою створено інформаційний освітній ресурс з безпеки життєдіяльності для пропаганди здорового способу життя та підвищення рівня безпеки школярів загальноосвітніх навчальних закладів.

Детальніше ознайомитись з напрямами наукової роботи кафедри можна ознайомитись за посиланням

НАШІ ПРОЕКТИ

Кафедра охорони праці та безпеки життєдіяльності проводить дослідження в рамках проекту «Working with a Disability»

     Кафедра охорони праці та безпеки життєдіяльності за підтримки інформаційного партнера Всеукраїнської асоціації кадровиків в рамках проекту «Working with a Disability» («Робота із інвалідністю») проводить дослідження проблем трудової зайнятості та забезпечення безпеки на робочих місцях осіб з інвалідністю. Дослідження проводиться з метою привернення уваги до актуальної проблеми працевлаштування та охорони праці осіб із обмеженими можливостями, з’ясування позицій основних стейкхолдерів та розробки рекомендацій для керівників організацій та спеціалістів із роботи з персоналом задля підвищення ефективності та безпеки праці осіб з інвалідністю.

Просимо долучитися до опитування за посиланням

Проект

_________________________________________

Кафедра охорони праці та безпеки життєдіяльності приймає участь у проекті "Наукове обгрунтування та розробка науково-технічних засад забезпечення комфортного та безпечного середовища у громадських будинках для осіб із особливими потребами"

     Проєкт на фінансування Національного фонду досліджень України за участі Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці, м. Києв, Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, м. Кременчук, ДВНЗ «Донецький національний технічний університет», м. Покровськ.

     Керівник проєкту - ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, кафедра охорони праці та безпеки життєдіяльності (доц. Данова К.В., проф. Хворост М.В., доц. Малишева В.В., доц. Рогозін А.С.)

Проект 11

Проект 12

 _________________________________________

 Кафедрою охорони праці та безпеки життєдіяльності з метою захисту працівників від шкідливої дії шуму та попередження виникнення професійних захворювань проведено аналіз технологічних процесів підприємства ПрАТ «Вімм-Білль-Данн Україна» - «Харківський молочний комбінат», на базі чого побудовано карти шуму виробничих приміщень. Це дозволило візуалізувати зони, які характеризуються рівнями шуму, що перевищують нормативні показники, що обумовлює необхідність впровадження відповідних шумозахисних заходів.

Творожный цех 111 табл 2
  табл 1

   На базі проведених досліджень надано загальні рекомендації стосовно впровадження колективних та індивідуальних засобів захисту персоналу підприємства та позначення небезпечних зон виробничих приміщень.