Kostyanica 1 

 

     Дар'я Костяниця, інженер з охорони праці ТОВ "Фурнітура": Я закінчила школу в 2009 році, звичайну сільську школу у передмісті Харкова. Того ж літа я відчула всі «радощі» від вступної кампанії: стеження за рейтингами, хвилювання за вступ, нерозуміння, який же виш обрати врешті решт. Визнаю, тоді я не була готовою відповісти, ким же я хочу працювати в майбутньому, а отже, який обрати освітній напрям. Мої результати ЗНО були досить вдалими, тож в мене був вибір і я зупинила його на навчальному закладі, який закінчила моя старша сестра. Я керувалась тільки тим, що це буде зручніше, навіть не замислюючись над майбутньою професією. Звичайно, це був хибний шлях і в цьому я переконалась досить швидко.

     Проте, весь перший курс я сумлінно ставилась до навчання, паралельно цікавлячись іншими навчальними закладами для повторного вступу. Я спілкувалась з однолітками, які навчались із задоволенням, які обрали виші свідомо і закидала їх питаннями про майбутні професії і студентські будні, в той самий час продивляючись інформацію про всі можливі університети, інститути та академії нашого міста (знаю, цим потрібно було займатись в школі). 

 

 

     Зрештою я визначилась, залишилось лише повідомити батьків, про те, що я хочу змінити університет (так, «втративши» рік), скласти ЗНО з деяких предметів (адже їх складання я проігнорувала в рік випуску) і зробити все, щоб вступити до такого вже омріяного навчального закладу. Я не буду описувати всі подробиці і події, які передували моєму вступу, але я впоралась і стала студенткою Харківської академії міського господарства!    

     Навчання не можу назвати легким, але щодня я прокидалась з бажанням їхати в академію. Студентські будні були дуже насиченими і веселими, я знайшла чудових друзів, з якими спілкуюся і на яких впевнено можу покластися й до сьогодні. Найприємніше те, що друзями стали не лише студенти, з якими пліч-о-пліч долали всі вершини, але й викладачі, які задавали напрям до цих вершин. Вважаю це неоціненними «бонусами», адже ми здобуваємо освіту перш за все для освоєння професії і це мені також вдалось.

 

 

Kostyanica 1

 

Kostyanica

       У 2015 я закінчила з відзнакою магістратуру вже Національного університету міського господарства ім. О.М.Бекетова і рідна кафедра посприяла моєму працевлаштуванню. Того ж року я почала працювати інженером з охорони праці і викладачем в Харківському коледжі будівництва, архітектури та дизайну. Працюючи за спеціальністю, я розуміла важливість і корисність своєї посади. Якщо на практиці я чогось не могла збагнути чи не була впевненою як вчинити, то одразу ж зверталась до викладачів, які жодного разу мені не відмовили і завжди допомагали вказівками і порадами.

     Час линув, я набиралась досвіду і ставала більш рішучою в своїх професійних діях. Зараз я працюю на підприємстві, що виготовляє і реалізує меблеву фурнітуру. Компанія функціонує давно, але так сталось, що я – їх перший інженер з охорони праці, зрозуміло, що мені фактично довелося вибудовувати з нуля всю систему управління охороною праці, але мені вдалось, знову ж таки не без участі колишніх викладачів, а теперішніх друзів з кафедри охорони праці і безпеки життєдіяльності.

     Словом, я не помилилась вступивши до ХНУМГ і обравши саме цю кафедру. Зараз я пишаюсь здобутими знаннями і освоєною професією, а також дорожу дружбою і підтримкою з боку викладачів улюбленого університету, які як янголи-охоронці завжди поспішають на допомогу своїм випускникам.

     Оксана Яіцька, інженер з охорони праці ModernExpo, Володимир Яіцький, фахівець з охорони праці компанії Nestle (подружжя): Мене звати Оксана. Мені пощастило обрати бажану спеціальність і навчатись в Харківському національному університеті міського господарства. Значним плюсом у навчанні на кафедрі охорони праці та безпеки життєдіяльності є широкий спектр знань, які студенти отримують у ході навчання.Моя чинна посада - інженер з охорони праці в міжнародній групі компаній ModernExpo. Специфіка роботи вимагає знання широкого кола питань з різних сфер охорони праці –це і знання законодавчих актів з охорони праці, пожежної безпеки, цивільного захисту, гігієни праці, електробезпеки та ін. Здобуттю цих знань я завдячую саме навчанню за обраною спеціальністю.      Yaitskaya
 Yaitskiy       Я Яіцький Володимир, випускник Харківського національного університету міського господарства. Закінчив навчання в 2018 році, отримавши звання магістра за напрямком охорона праці. За час, проведений в стінах цього університету, я, однозначно, отримав неоціненний професійний досвід. Кваліфіковані викладачі та високий рівень навчання дозволили мені вже на 4 курсі отримати посаду молодшого фахівця з охорони праці в міжнародній компанії Nestle. На сьогоднішній день я продовжую роботу за спеціальністю та маю намір отримати посаду начальника відділу. Без тіні сумніву можу сказати, якщо ви хочете стати кваліфікованими спеціалістами з охорони праці, ХНУМГ – правильний вибір.
 
 

    Олена Павленко, інженер з охорони праці НАУ ім. М.Є. Жуковського "ХАІ": Я поступила в Харьковский национальный университет городского хозяйства им. А.Н. Бекетова в 2009 году на кафедру Безопасности жизнедеятельности.

     В нашей группе ОПР-2009-1 я была старостой. Учеба давалась довольно легко, во время сессии не было особых проблем сдавать экзамены и зачеты. Всегда старалась вовремя сдавать предметы. Как результат, закончила университет в 2015 году по специальности магистр по охране труда с красным дипломом.     

    В апреле 2015 года я устроилась на работу в Харьковский национальный аэрокосмический университет им Н.Е. Жуковского «Харьковский авиационный институт» в отдел охраны труда на должность инженера, по той же специальности на которую я училась.    

     На сегодняшний день я так же и работаю в университете по этой специальности. В своей работе я опираюсь на знания, которые я получила во время учебы в университете, с этими знаниями было довольно легко адаптироваться к работе. Тем не менее, в своей работе, я с каждым днем узнаю что-то новое. Я не жалею о своем выборе. Инженер по охране труда - это довольно интересная и ответственная должность.

     Всегда буду вспоминать о своем университете только хорошее.

 

 

 

Pavlenko Lena

 Balakerimov1       Олександр Балакерімов, фахівець з охорони праці у будівництві: Не только взрослые понимают важность вопросов охраны труда и безопасности. Давид Балакеримов, мой сын является победителем областного конкурса видеороликов "Оберігаємо життя", посвященном охране труда и был награжден дипломом и экшен-камерой.
    Іван Кулик, інженер з охорони праці Чугуєво-Бабчанського лісного коледжу: В 2014 році я поступив до Харківського національного університету міського господарства імені. О.М. Бекетова на кафедру «Охорона праці та безпека життєдіяльності. Навчання в університеті завжди викликало інтерес та захоплення майбутньою професією і, напевно, тому жодних проблем із здачею сесій не виникало. Як результат в грудні 2018 року отримав диплом магістра з відзнакою. В лютому 2019 року приступив до виконання обов'язків інженера з охорони праці в Чугуєво-Бабчанському лісному коледжі. Я дуже пишаюсь тим вибором, який я зробив, та вдячний кафедрі за продуктивну працю та вагомий внесок у моє майбутнє.  Kulik
Danilyan

    Ануш Данільян, спеціаліст служби охорони праці АТ "Трест Житлобуд-1": По окончанию школы я не сразу определилась с выбором профессии, сомнения были и когда в 2001 году я поступила в ХГАГХ на специальность «Охрана труда», уже тогда я понимала, насколько это ответственно. Но годы обучения в ВУЗе, с его профессионалами-преподавателями и высоким уровнем подготовки, адаптированной под современные реалии предприятий, позволили получить необходимые знания и уверенность в себе, как специалисте. Получив диплом, я вышла из стен академии (теперь уже университета) с ощущением, что мне все по силам и я готова брать на себя ответственность как полноценный инженер своей специальности.

   С 2006 года ( с моемента окончания ВУЗа) и по сегодняшний день я являюсь инженером по охране труда крупнейшей строительной компании Украины – АО «Трест Жилстрой-1». Именно здесь соблюдение требований охраны труда имеют основополагающее, жизненно важное значение, которое сложно переоценить. 

       Моя должность требует от меня высокого уровня подготовки и постоянного совершенствования, расширения спектра знаний, что возможно лишь в случае, если получена надежная база как плацдарм для дальнейшего роста и повышения квалификации.

    Я очень благодарна ВУЗу, что, вопреки расхожей поговорке «Забудьте все, чему вас учили в институте, здесь вам это уже не понадобится» в своей работе, да и в повседневной жизни, я успешно применяю знания и навыки, полученные в университете, и это не только профессионализм в работе инженера по охране труда, это еще и взаимовыручка, оптимизм, легкое, позитивное отношение к коллегам, друзьям и к жизни в целом, поскольку кроме учебы, университет дал нам опыт игр в КВН, научил сплоченности в командных спортивных мероприятиях и т.д. Спустя годы своего профессионального опыта могу уверенно сказать, что тогда ,в 2001 году не ошиблась в выборе специальности и университета.

    Юлія Донцова, керівник групи з проектування та забезпечення безпеки експлуатації електричних мереж, "Інститут комплексного проектування об’єктів будівництва": У 2009 році я розпочала навчання у Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова на факультеті «Електричний транспорт», кафедра «Охорона праці та безпека життєдіяльност», група ОПЕТ-09-1. Найбільше запам’ятався перший рік навчання в університеті. Для мене він був морально складний. Велике місто, багато людей, перше знайомство з одногрупниками і викладачами, перші лекції у великих аудиторіях, шалений обсяг інформації і, нарешті, перша сесія. Далі з’являються друзі, починається самостійне доросле життя. У 2014 році я закінчую університет з червоним дипломом магістра. Настає другий переломний момент – влаштування на роботу. Батьки допомагають мені зрозуміти у яку сферу краще було б піти працювати. І я обираю проектування. Одразу, через місяць після закінчення навчання, я переїжджаю до Києва. Моя перша робота була пов’язана з проектуванням та вирішенням питань безпеки експлуатації електричних мереж метрополітену (ДП ‘’Укрметротунельпроект’’).  Doncova 2
Doncova 1
   Отримавши деякий досвід, я планую йти далі і влаштовуюсь на не менш цікаву роботу – проектую зовнішні електричні мережі у м. Чорнобиль (ДП УПКТІ ‘’Атоменергобудпроект’’). Три роки я працюю над одним із найцікавіших і історичних об’єктів  це проект ‘’Реконструкція головного корпусу ІІ черги ЧАЕС (енергоблоки 3,4) з посиленням і герметизацією будівельних конструкцій, які виконують функцію огороджуючого контуру НБК’’. Мене відправляють у відрядження у Чорнобиль і це насправді незабутні враження. 

  

 

       На фото я зі своєю подругою Оленою Хаврусь, яка навчалась зі мною на потоці у групі СТ-09-1. Зараз вона працює інженером у фірмі NOVARKA у Чорнобилі. На задньому плані 4-й енергоблок, ще перед надвижкою арки (нового безпечного конфайнменту).

     З 2017 року я працюю в "Інституті комплексного проектування об’єктів будівництва" на посаді керівника групи з проектування та забезпечення безпеки експлуатації електричних мереж. Фірма займається проектуванням автомобільних доріг, мостів. Я проектую мережі зовнішнього електроосвітлення доріг, виконую роботи по перевлаштуванню високовольтних повітряних ліній електропередач і кабелів, як у м. Києві так і по всій Україні. Робота складна і цікава. Я вдячна усім викладачам за отримані знання, які допомогли мені у моєму кар’єрному розвитку!

 

    Анна Долгополова, інженер з охорони праці «Bombardier Transportation Ukraine»: Свою профессиональную карьеру я начала еще на этапе преддипломной практики на 5 курсе академии в Акционерной компании «Харьковоблэнерго» в службе охраны труда. А с июля 2012 года меня приняли на постоянную работу в АК «Харьковоблэнерго», где я проработала по февраль 2017 года на должности инженера 1 категории Службы охраны труда.

      С февраля 2017 года работаю инженером по охране труда в компании «Bombardier Transportation Ukraine», которая является мировым лидером в производстве железнодорожной техники и соответствующего сервиса. Моей задачей, кроме реализации требований украинского законодательства в области охраны труда, является также внедрение и поддержание работоспособности системы менеджмента гигиены и безопасности труда согласно требованиям международного стандарта BSOHSAS 18001:2007 “Occupational Health Safety Management Systems. Requirements”, основанный по подходе идентификации опасностей и оценки рисков для здоровья сотрудников. Кроме этого, я являюсь также внутренним аудитором систем менеджмента по международным стандартам ISO 45001:2018 “Occupational Health Safety Management Systems”, ISO 14001:2015 “Environmental Management Systems”, ISO 9001:2015 “Quality management Systems”.

 

 

Dolgopolova

 

 

 

Gadko

        Жадько Ірина, спеціаліст 1ї категорії відділу охорони праці, цивільного захисту,  та безпеки життєдіяльності Виконавчого комітету Мереф’янської міської ради: Привіт, я Ірина, і як більшість випускників школи  – я зіткнулася з розповсюдженою проблемою – вибір подальшого шляху свого життя. Після успішної здачі зовнішнього незалежного оцінювання я почала обирати спеціальність, на якій хотіла би навчатися.Після перегляду усіх можливих варіантів вступу, мій вибір зупинився на охороні праці. Після завершення чотирирічного навчання та отримання диплому за освітнім ступенем "бакалавр", я вступила до магістратури.Швидко та безтурботно промайнуло навчання. Навчаючись, я я з кожним днем ставала більш впевненою, що зробила правильний вибір, бо отримала не тільки великий багаж знань, а й справжніх друзів, які весь час допомагали мені з легкістю опановувати нові знання. 

 

     Таким чином, у 2018 році я отримала диплом магістра з відзнакою. Одразу після закінчення університету я почала шукати роботу за фахом, і вже через тиждень йшла на співбесіду до Мереф’янського міського голови. Так розпочалася моя кар’єра у Виконавчому комітеті Мереф’янської міської ради. Зараз я спеціаліст 1ї категорії відділу цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності. 

     Я дуже вдячна факультету та кафедрі за викладацький склад, за те ставлення до студентів, яке є на ньому. Навички та знання отримані під час навчання в університеті, стали невід'ємною частиною мого життя.

        Кузьмінова Вікторія, головний спеціаліст з умов праці відділу з питань охорони праці та невиробничого травматизму Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради: у 2006 році я вступила  до Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова на спеціалізацію «Охорона праці в будівництві». Під час навчання на кафедрі охорони праці та безпеки життєдіяльності викладачі передавали нам свій практичний досвід, напрацьований роками в різних сферах, таких як: електробезпека, пожежна безпека, гігієна праці, порядок проведення розслідувань нещасних випадків та багато іншого. Після  отримання у 2011 році диплома магістра з відзнакою мій викладач запросила мене працювати під її керівництвом у Науково-дослідному інституті гігієни праці та професійних захворювань Харківського національного медичного університету. Під час роботи я продовжила вдосконалювати отримані знання з питань проведення атестації робочих місць за умовами праці, приймала безпосередню участь у проведенні санітарно гігієнічних досліджень як на території м. Харкова, так і за його межами.  
   У 2012 році  я влаштувалася на посаду головного спеціаліста з умов праці відділу з питань охорони праці та невиробничого травматизму Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради. Однією з функцій Управління є контроль за станом охорони праці та забезпеченням соціального захисту працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, у тому числі зайнятих на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці, за якістю проведення атестації робочих місць щодо їх відповідності нормативно-правовим актам про охорону праці, за наданням працівникам відповідно до законодавства пільг та компенсацій за роботу в шкідливих умовах. Крім того, мною постійно організовуються інформаційно-роз’яснювальні семінари для представників служб охорони праці підприємств, установ та організацій.

 

 

 

2019 12 21 21 10 18

 

 

 

 

2019 12 21 21 07 51

  Давиденко Вікторія, викладач в Електромеханічному коледжі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова: Коли в 2008 році я закінчувала навчання в школі, переді мною постало питання вибору майбутньої професії. Я довго обмірковувала та переглядала різні варіанти вищих навчальних закладів, та коли я завітала на день відкритих дверей до університету міського господарства імені О.М. Бекетова, у мене не залишилося жодних сумнівів, що саме в цьому місці я хочу здобувати вищу освіту. На дні відкритих дверей мене переконали подати документи на кафедру «Охорони праці та безпеки життєдіяльності». Мене зацікавив цей напрямок, хоча на той момент я не зовсім розуміла ким я можу працювати в майбутньому.   
 

      Так 1 вересня 2008 року відкрилась нова сторінка мого життя – я стала студенткою університету. Відразу ж мене обрали старостою групи "Охорона праці на електричному транспорті". Мені дуже пощастило, що я потрапила саме до цієї групи, бо про таких дружніх, веселих, готових відгукнутися за найменшої нагоди одногрупників можливо було тільки мріяти. З ними моє студентське життя було яскравим та незабутнім! Так як я досить активна людина, то я вирішила не гаяти часу і одразу на першому курсі вступити до Студентського сенату, з яким моє студентське життя стало ще яскравішим. В сенаті я знайшла багато друзів-однодумців, з якими ми організовували різноманітні заходи, спрямовані на вдосконалення та розвиток студентського самоврядування університету. Що стосується занять та навчання, то бувало по-різному. Десь було складно, десь досить легко, але викладачі завжди підтримували і допомагали у вирішенні проблемних питань. Саме тому хочеться сказати сердечне спасибі за Ваше терпіння і розуміння, шановні Викладачі університету.

    П’ять років навчання в вищій школі промайнуло досить швидко та насичено. І ось 2013 рік – я отримала диплом магістра з відзнакою за напрямком – «Охорона праці». Постало питання, що робити далі? Куди влаштуватися на роботу? Були різні варіанти: заводи, фабрики,установи, транспортні підприємства міста, але все це здавалося мені «не по душі». Аж раптом випадково мені запропонували стати викладачем в електромеханічному коледжі. Викладати дисципліни «Охорона праці», «Охорона праці в галузі» та «Безпека життєдіяльності». Я, не роздумуючи, відразу ж погодилася. Адже з дитинства мріяла бути викладачем. На сьогоднішній день я щаслива, тому що працюю на улюбленій роботі. Бо викладач – це саме моя професія. Я можу з гордістю сказати, що я закінчила найкращий університет! Викладачі кафедри «Охорона праці та безпека життєдіяльності» завжди підтримують мене, консультують та діляться досвідом роботи.

      Безмежно дякую всьому викладацькому складу за щасливі студентські роки, які закарбуються у моїй пам'яті, як найкращий період мого життя! Сердечно бажаю процвітання університету, а всім викладачам – міцного здоров`я, успішної кар`єри, людського щастя.

      До студентів звертаюся з побажанням щастя, успіхів, невтомної віри і натхнення. А головне – з побажанням не боятися заглянути собі в серце і душу і пізнати, хто ти є, ким бажаєш стати і що ти для цього готовий зробити.